Higrometry to grupa przyrządów służący do pomiaru wilgotności względnej powietrza. Z reguły każdy higrometr elektroniczny dodatkowo mierzy temperaturę powietrza (termohigrometr). Modele rozbudowane, mogą dokonywać obliczania parametrów psychometrycznych powietrza (gazów), między innymi puntu rosy, temperatury mokrego termometru, wilgotności bezwzględnej. Zapewniają możliwość bieżącej kontroli wilgotności względnej (i temperatury) w pomieszczeniach użytkowych, laboratoriach, halach produkcyjnych i magazynach, jak również ciągłą kontrolę tych parametrów w procesach przemysłowych. W tej kategorii znajdziemy:
• 
Miernik ręczny - charakteryzują się szybką reakcją na zmiany wilgotności w otaczającym powietrzu, w związku z czym nadają się do pomiarów kontrolnych, chwilowych.
• 
Miernik stacjonarny - przeznaczone do pomiarów ciągłych. Podstawowe modele z wbudowanymi czujnikami przeznaczone są do stałego monitoringu wilgotności w pomieszczaniach. Ich czas reakcji jest dłuższy, przez co wskazania są bardziej stabilne i odporna na chwilowe zmiany. Modele przemysłowe umożliwiają współpracę z zewnętrznymi sondami i przetwornikami pomiarowymi, sterowanie innymi urządzeniami, stałą współpracę z komputerem.
• 
Rejestrator - umożliwiają bieżący pomiar wilgotności (i temperatury) oraz zapisywanie w pamięci (z wcześniej zaprogramowaną częstotliwością) zmierzonych wartości wraz z czasem. Zarejestrowane dane pomiarowe po przeniesieniu do komputera, mogą być prezentowane w postaci tabel lub wykresów.
• 
Sonda lub przetwornik pomiarowy – przeznaczone do ciągłych pomiarów wilgotności i temperatury, we współpracy z miernikami lub systemami przemysłowymi. Wyposażone są w analogowe lub cyfrowe wyjścia sygnałów.
W ofercie posiadamy urządzenia do pomiaru wilgotności powietrza zarówno renomowanych producentów takich jak Rotronic i Testo, jak i tańszych urządzeń np. AP Automatyka, AZ Instrument, Lufft czy TechnoLine. Prosimy o kontakt, w celu uzyskania pomocy technicznej w wyborze właściwego przyrządu. Kraków - Małopolska - Polska.

Sprecyzuj wybór wybierając intersującą Cię grupę produktów: