Pirometry umożliwiają bezdotykowy (na odległość) pomiar temperatury powierzchni, za pośrednictwem emitowanego przez tą powierzchnię promieniowania cieplnego w paśmie podczerwieni. Przy odpowiednio dobranym pirometrze do specyfiki wykonywanych pomiarów i poprawności ich przeprowadzania, dokładność pomiaru pirometrem może być porównywalna z tradycyjnymi metodami dotykowymi, a przy tym znacznie szybsza. Przy wyborze właściwego pirometru należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak wielkość mierzonych obiektów, odległość wykonywania pomiarów, rodzaj powierzchni i jej wykończenie. Jednym z najważniejszych parametrów na jaki należy zwrócić uwagę jest rozdzielczość optyczna pirometru. Zbyt szeroka optyka uniemożliwi pomiar małych powierzchni z większych odległości. Należy również pamiętać, że laser w jaki może być wyposażony pirometr jest tylko i wyłącznie celownikiem wskazującym środek pola pomiarowego. Przydatną funkcją w pirometrze jest regulacja współczynnika emisyjności, która pozwala dopasować pirometr do rodzaju mierzonej powierzchni. Więcej informacji jak wybrać odpowiedni pirometr, znajduje się w naszym dziale Porady.
Pirometry dzielimy na ręczne i stacjonarne. Pirometr ręczny zapewnia możliwość bardzo szybkiego pomiaru temperatury powierzchni obiektów, szczególnie w miejscach trudnodostępnych, będących pod napięciem lub znajdujących się w ruchu. Umożliwia łatwe i szybkie określenie rozkładu temperatury na dużych powierzchniach, wykrywanie miejsc o podwyższonej lub obniżonej temperaturze. Pirometr stacjonarny przeznaczony jest głównie do ciągłej kontroli temperatury obiektów w procesach produkcyjnych, do zapewnienia stałego nadzoru nad maszynami i urządzeniami. Wyposażony jest w wyjścia sygnałów analogowych i/lub cyfrowych, do współpracy z innymi urządzeniami pomiarowo-sterującymi.
Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pomiarach pirometramy, służymy pomocą w ich odpowiednim doborze. Nasz obszar działania to głównie Kraków i Małopolska, ale dostarczamy również urządzenia do odbiorców na terenie całego kraju.

Sprecyzuj wybór wybierając intersującą Cię grupę produktów: