DeFelsko PosiTest AT


  • Miernik przyczepności powłok

  • Ręczna lub automatyczna pompa hydrauliczna


-SPRAWDŹ CENĘ-

positestat_1
positestat_2
positestat_3
Opis

Podręczny, mechaniczny miernik do pomiaru przyczepności powłoki do podłoża Positest AT. Pomiar dokonywany jest metodą odrywową PN-EN ISO 4624 poprzez oderwanie przyklejonego do powłoki grzybka przy pomocy hydraulicznego siłownika. Dokładny i czytelny wynik jest podawany na wyświetlaczu LCD i oznacza przyczepność powłoki do podłoża wyrażoną w Mpa lub psi.

PosiTest® AT w sposób płynny zwiększa siłę odrywania, aż do chwili zanotowania maksymalnej wartości występującej tuż przed momentem oderwania próbki od podłoża.

Co wyróżnia Positest AT?

Unikalny mechanizm samoosiowania grzybków pomiarowych
Mechanizm polega na zastosowaniu w pierścieniu mocującym głowicy małych łożysk kulkowych. Ich zastosowanie oraz sferyczny uchwyt grzybka pomiarowego powodują, że siła odrywająca działa zawsze w osi prostopadłej do badanej powierzchni. Zapobiega to błędom pomiarowym wynikającym z ewentualnego nieprostopadłego rozkładu sił.

Pamięć do 200 odczytów
Urządzenie przechowuje w pamięci dane o ciśnieniu zrywającym, numerze pomiaru, czasie pomiaru oraz wielkości grzybka pomiarowego.

Wygoda pracy
Urządzenie jest wyposażone w wytrzymałą pompę hydrauliczną, która pozwala na przeprowadzenie testów ze stałym ciśnieniem. Dodatkowo operator może monitorować i zmieniać parametry badania.

Zakresy pomiarowe:

  • 10mm - 70 MPa
  • 14mm - 40 MPa
  • 20mm - 20 MPa
  • 50mm - 3,5MPa

Rozdzielczość:

  • 0,01 MPa

 

Wersje wykonania:

PosiTest AT-M Manual - model z ręczną pompą hydrauliczną
PosiTest AT-A Automatic - model z elektronicznie kontrolowaną pompą hydrauliczną

Zestaw zawiera: urządzenie PosiTest AT, 20 grzybków 20 mm, nóż, klej, akcesoria do jego aplikacji, baterie, walizkę, certyfikat kalibracji (NIST), demonstracyjne video na CD oraz instrukcję.